header   

DOMOV

www.milpos.sk


DOMOV
DOMOV
Kalendár
Dnes je: Pondelok
27. jún. 2022

Sviatok má:
dnes: Ladislav(a)
zajtra: Beáta
pozajtra: Peter a Pavol, Petra
včera: Adriána

IP:18.207.133.27.
ec2-18-207-133-27.compute-1.amazonaws.com

Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar

Úradná tabuľa
Úradná tabuľa

Hľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie

Mapa Milpoša
Mapa Milpoša

Radio
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne

DHZ
Dobrovoľný
hasičský zbor

dhz.milpos.sk

Ručne maľovaná mapa

Panoráma obce

TV vysielanie

Oficiálne stránky obce Milpoš: Milpošanka

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

news_home
Tak sebe tu žijeme 2020
Milpošanka

Milpošanka
KLIK fotoalbum
          Už tradične sa na Milpoši koniec fašiangov spája s folklórny podujatím Tak sebe tu žijeme. Tento rok už po siedmykrát.  V sobotu, 15.2.2020, prijali pozvanie folkloristi z blízkeho, ale aj širšieho okolia. Podujatie otvorili ŽSS Milpošanka a postupne sa  v sále polyfunkčného objektu na Milpoši  vystriedalo asi 150 folkloristov, ktorí prispeli spevom, tancom aj obradovým folklórom.
Prvýkrát naše pozvanie prijala moderátorka Rádia Regina, Iveta Vaculová. Tá stihla vyspovedať ešte pred začiatkom podujatia divákov, ktorí sa začali schádzať v sále. Pozvanie prijala najmä kvôli DSS Čatinka, detskej speváckej skupine, ktorá sa na Milpoši sformovala a premiérovo vystúpila na tomto podujatí.  Týmto deťom  bude venovaná celá relácia Leporelo, ktorú si môžete vypočuť v rádiu Regina už...
Pokračovanie ...
Správca: jef - Pondelok, 17.02. 2020 - 22:20:09 (Zobraziť celý článok | 2152 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Milpošanka na nakrúcaní Zem spieva
Milpošanka

Milpošanka
KLIK fotoalbum
          Už od verejnej nahrávky Rádia Regina Východ, ktorá sa konala v našej obci v júni 2019, sa naša spevácka skupina pohrávala s myšlienkou prihlásenia do šou Zem spieva. Povzbudil nás k tomu osobne aj pán Milan Rendoš, hudobný redaktor Slovenského rozhlasu, a tak sme ako jedna z mála skupín dostali osobitné pozvanie z produkcie, aby sme sa na kasting prihlásili.
Zem spieva je veľkolepá folklórna šou, ktorá ctí tradície našich predkov, ukazuje krásu, pestrosť a hodnotu slovenského folklóru i slovenskej krajiny. Tento rok sa koná už jej tretí ročník. My sme sa so svojím pásmom šarišských ľudových piesní predstavili na kastingu v Starej Ľubovni. Už tam nás boli...
Pokračovanie ...
Správca: jef - Pondelok, 09.12. 2019 - 18:16:04 (Zobraziť celý článok | 1891 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
ŽSS Milpošanka súťažila v Zámutove
Milpošanka

Milpošanka
KLIK fotoalbum
          Ďalší pekný úspech si „vyspievala“ ŽSS Milpošanka v sobotu, 28.septembra 2019, na krajskom kole súťaže hudobného folklóru dospelých - Vidiečanova Habovka v Zámutove. Na tejto súťaži, ktorá nesie názov aj „Zámutovská struna“ sa zúčastnilo 5 ľudových hudieb, 2 inštrumentalisti, 12 sólistov spevákov a 15 speváckych skupín z celého Prešovského kraja. Naša spevácka skupina sa umiestnila v zlatom pásme, čo je spomedzi najlepšieho výberu speváckych skupín kraja naozaj veľké ocenenie. Prínosným pre nás bolo sledovať vysokú úroveň jednotlivých čísel účinkujúcich, a taktiež možnosť absolvovať odborný seminár pre vedúcich skupín vedený hlavnou porotkyňou Mgr. Martinou Ťaskovou.
   
    Porotcovia ocenili interpretačnú kvalitu všetkých prihlásených súťažiacich, poskytli cenné rady, odporúčania i konštruktívnu kritiku. Odnášame si opäť novú skúsenosť a chuť do ďalšej tvorivej práce pre vás.

Veronika Andraščíková  


Správca: jef - Pondelok, 30.09. 2019 - 08:13:49 (Zobraziť celý článok | 1235 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
MSS Milpošan a ŽSS Milpošanka súťažili v Prešove
Milpošanka

Milpošanka
KLIK fotoalbum
           Dňa 7.apríla 2019 sa folklórne spevácke skupiny našej obce zúčastnili na regionálnom kole súťaže hudobného folklóru dospelých pod názvom Hudobné konfrontácie 2019. Podujatie bolo organizované Útvarom osvetovej činnosti Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Medzi účinkujúcimi boli spevácke skupiny, ľudové hudby, sólisti speváci i inštrumentalisti zo šarišského regiónu. Konkurencia bola vysoká, keďže folklórne súbory ako Sabinovčan či Šarišan majú za sebou naozaj bohatšiu umeleckú činnosť a aj profesionálne vedenie. Naše spevácke skupiny však nijako svojím výkonom nezaostali. Muži si „vyspievali“ umiestnenie v striebornom pásme a ženy si priniesli domov „zlatý diplom“ s návrhom na postup do krajského kola súťaže. Garantom bola odborná porota v zložení: Július Selčan, Radovan Klein a Jana Pitková. Súťaž, ktorá nesie názov aj „Vidiečanova Habovka“ je celoštátna postupová súťaž a prehliadka hudobného folklóru a je vrcholným podujatím tohto druhu na Slovensku. Koná sa každé tri roky. Hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko-odborný rast kolektívov a jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie hudobného folklóru. Základným stupňom súťaže je regionálne kolo. Z regionálnych postupových súťaží postupujú víťazi do krajských súťaží. Víťazi krajských kôl postupujú do celoštátneho kola. Sme veľmi radi, že sme sa mohli súťaže zúčastniť. Obohatili sme sa o novú skúsenosť a motivovali do ďalších, ešte lepších výkonov, jednak vďaka odborným radám poroty, a taktiež cez čerpanie inšpirácie od prajných a kolegiálnych spolu-súťažiacich.

Veronika Andraščíková
Správca: jef - Utorok, 09.04. 2019 - 15:29:27 (Zobraziť celý článok | 1946 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Tak sebe tu žijeme 2019
Milpošanka

Milpošanka
KLIK fotoalbum
          V sobotu, 23.2. 2019, to na Milpoši opäť žilo folklórom. Akcia s názvom Tak sebe tu žijeme má už tradíciu a tento rok sa tu folkloristi zišli už po šiestykrát. Plná sála s napätím očakávala, čo si MSS Milpošan a ŽSS Milpošanka v spolupráci s obcou Milpoš pre nich tento rok pripravili. A pripravili sa veru poriadne. Maratón vystúpení začal o 13:30 v sále polyfunkčného objektu vystúpením domácich, MSS Milpošan, ktorí vystúpili s pásmom bačovských piesní. Po nich sa na pódiu vystriedali ŽSS Dubovičanka, heligonkár Daniel Mizerák s manželkou. Svoju premiéru na Milpoši mali DFSk...
Pokračovanie ...
Správca: jef - Pondelok, 25.02. 2019 - 19:09:05 (Zobraziť celý článok | 2712 bajtov | Hodnotenie: 0)
18 článkov (4 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 01.03.2010

[ Viac ]

Počet ONLINE
Spolu: 28

Anketa
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľmi peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 3050

Oznamy občanom
Kalendár zberu odpadov

Cest. poriadok Milpoš

PARTE


Folklór z Milpoša

Počasie
Predpoveď počasia : www.meteo.sk
Fáza mesiaca

SATELIT

Gréckokatolícky magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín


Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
24.06.2022
VlajkaUSD1.0524
VlajkaJPY142.19
VlajkaCZK24.731
VlajkaGBP0.85773
VlajkaHUF401.34
VlajkaPLN4.7023
VlajkaCHF1.0072
VlajkaAUD1.5248
VlajkaCAD1.3657
Viac na webe NBS...

Poštové schránky

TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!

KALKULAČKA
Kalkulačka
 


OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Správca stránok: Miro Straka

©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.53 sekúnd

Infor. o registracii domeny  
Admin